Alimler Kur'an ilminden uzaklaşmış ,Sufiler sakal uzatıp kurt gibi yırtıcılaş...

söz kimin

Bu sayfada Pakistanlı İslam alimi, şair, filozof ve politikacı Muhammed İkbal tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Muhammed İkbal şöyle demiştir: Alimler Kur'an ilminden uzaklaşmış ,Sufiler sakal uzatıp kurt gibi yırtıcılaş... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Muhammed İkbal

Alimler Kur'an ilminden uzaklaşmış ,Sufiler sakal uzatıp kurt gibi yırtıcılaşmış.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Ah bedava sirke sen mi baldan tatlısın ?

Ellerim, gözlerim kelepçelerde Sevda çöllerinde Geçiyor aylarım, yıllarım, gecelerim Sevda zindanlarında Yeter ki, sen sev beni Yeter ki, inan bana Yeter ki, sen sev beni Yeter ki, inan bana Varlığın dilimde bir yudum su Sevda çöllerinde Hayalin, serabın yeterdi bana Sevda zindanlarında Yeter ki, sen sev beni Yeter ki, inan bana Yeter ki, sen sev beni Yeter ki, inan bana

'Susuz yaz' filminde su içinde kavga sahnesinin efektini evde küvet içine su doldurup, yumruk, tekme ve bağırıp çağırarak efekt yaparken, bu halde gören oğlum annesine koşar: Koş anne babam delirdi!

Bir olana inanmak, onu sevmek, onun adına yaşamak, her işte onun rızasını gözetmek sıfırın önüne bir koymaktır.

Geçim yollarının yaratıcısını unutup geçim yollarına takılıp kalan, bakıyı unutup fani ile sevinen kimse ne kadar da cahildir!

Paternalizme halkın inandırılmaması gerekir. Halka paternalist amaçlarla yapılacak devlet fonksiyonları dışındaki devlet hizmetlerini desteklemeleri öğretilmelidir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste