Alfred Newman Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Film Müziği Bestecisi Alfred Newman ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Alfred Newman kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Alfred Newman mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Alfred Newman
  • Adı: Alfred Newman
  • Doğum: 17 Mart 1901
  • Ölüm: 17 Şubat 1970
  • Mesleği: Film Müziği Bestecisi
Alfred Newman Kimdir Sayfası

Bu sayfada Alfred Newman hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Alfred Newman sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Kırk yıldan fazla süren bir kariyere sahip olan Newman, 200'den fazla sinema filmi için beste yaptı. En ünlü skorlarından bazıları; Wuthering Heights, Notre Dame Kamburları, Zorro İşareti, Vadi Ne Kadar Yeşildi, Bernadette'nin Şarkısı, Kastilya'dan Kaptan, Havva Hakkında Her Şey, Aşk Çok Seçkin Bir Şeydir, Anastasia, Anne Frank'ın Günlüğü, Batı'nın Nasıl Kazanıldığı, Şimdiye Kadar Görülen En Büyük Hikaye ve hepsi Akademi Ödülleri'ne aday gösterilen ya da kazanılan final puanı. Belki de en iyi, 20. Yüzyıl Fox prodüksiyonlarının başında stüdyo logosuna eşlik eden hayranlığını beslemesiyle tanınır.

Newman aynı zamanda bir şef olarak kabul edildi ve George Gershwin, Charlie Chaplin ve Irving Berlin gibi diğer besteciler tarafından birçok skor hazırladı ve yaptı. Ayrıca Broadway müzikallerinin (Hollywood'a gelmeden önce on yıl boyunca Broadway'de çalıştığı) birçok film uyarlaması ve ayrıca birçok Hollywood müziği için müzik yaptı.

Hollywood'un Altın Çağı filmleri sırasında orijinal müzik besteleyen ve yöneten ilk müzisyenler arasındaydı ve ardından Hollywood tarihinde saygın ve güçlü bir müzik direktörü oldu. Newman ve iki besteci Max Steiner ve Dimitri Tiomkin, "üç film müziği tanrıçası" olarak kabul edildi.

Newman, 17 Şubat 1970'te, 69. doğum gününde, Hollywood'daki evinde, amfizem komplikasyonlarından öldü.

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

kaynak: wiki

Alfred Newman Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Alfred Newman sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Alfred Newman sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bu gün öyle bir dünyada yaşıyoruz ki limonata yapay tatlandırıcılardan yapılırken mobilya cilası limondan yapılıyor.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste