Alfred Hitchcock Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Gerilim Filmleri Yönetmeni Alfred Hitchcock ait 8 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Alfred Hitchcock kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Sir Alfred Joseph Hitchcock mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Alfred Hitchcock
  • Adı: Alfred Hitchcock
  • Doğum: 13 Ağustos 1899
  • Ölüm: 29 Nisan 1980
  • Mesleği: Gerilim Filmleri Yönetmeni
Alfred Hitchcock Kimdir Sayfası

Bu sayfada Alfred Hitchcock hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Alfred Hitchcock sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Sir Alfred Joseph Hitchcock, (d. 13 Ağustos 1899 - ö. 29 Nisan 1980), İngiltere doğumlu ABD'li gerilim filmleri yönetmeni. Londra'da dünyaya gelen ve mühendislik eğitimi gören Hitchcock; Psycho, North by Northwest, Vertigo, Rear Window ve The Birds gibi klasikleşmiş filmleriyle tanınır. Tüm zamanların en iyi yönetmenlerinden biri olarak kabul edilir. Gerilim ve cinayet filmleri ustasının 70'e yakın filmi mevcuttur.

Alfɾed Hitchcock'un 1948 ve 1958 yılaɾı aɾasında çektiği beş filmi telif haklaɾı ile ilgili soɾunlaɾ yüzünden onlaɾca sene seyiɾci ile tekɾaɾ buluşamadı. sozkimin.com Yıllaɾ sonɾa Hitchcock bu filmleɾin telif haklaɾını tekɾaɾ üzeɾine aldı ve 1980'deki ölümünden sonɾa da miɾas yoluyla bu haklaɾ kızı Patɾicia Hitchcock'a geçti. 30 yıllık biɾ aɾadan sonɾa ancak 1984 yılında tekɾaɾ oɾtaya çıkan ve gösteɾime sunulan bu filmleɾ "5 kayıp Hitchcock filmi" olaɾak anılıɾlaɾ. Bu ünlü 5 film şunlaɾdıɾ:

Ölüm Кaɾaɾı (Rope) (1948)
Aɾka Penceɾe (Reaɾ Window) (1954)
The Tɾouble with Haɾɾy (1955)
Çok Şey Bilen Adam (The Man Who Knew Too Much) (1956)
Ölüm Koɾkusu (Veɾtigo) (1958).

kaynak: wiki

Alfred Hitchcock Sözleri 8 Adet

Aşağıdaki Alfred Hitchcock sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Alfred Hitchcock sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Televizyon psikiyatri üzerine çok şey başarmıştır, hem psikiyatriyi tanıtmış hem de ihtiyaç yaratmıştır.

Kendinden çalma bir stildir.

Bazı filmler hayatın dilimleridir, benimkiler kek dilimleri.

Televizyon boru tesisatına benzetilebilir. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmedi ancak onların evde durmalarını sağladı.

Polise karşı değilim. Sadece onlardan korkuyorum.

Ben tür yönetmeniyim. Sindrella'yı film yapsam, insanlar at arabasında ceset ararlar.

Erkek karısının söylemediği her sözcüğü anladığı andan itibaren gerçekten evlidir.

Konuşma diğer seslerin üstünde bir ses olmalı basitçe, gözleri görsel terimlerle konuyu anlatan insanların ağızlarından çıkan olmalı.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

izleyici

filmlerini bir gün mutlaka izleyeceğim tabi bulabilirsem.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste