Alexis Carrel Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Fransız cerrah ve fizyolog Alexis Carrel ait 18 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Alexis Carrel kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Alexis Carrel mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Alexis Carrel
  • Adı: Alexis Carrel
  • Doğum: 28 Haziran 1873
  • Ölüm: 5 Kasım 1944
  • Mesleği: Fransız cerrah ve fizyolog
Alexis Carrel Kimdir Sayfası

Bu sayfada Alexis Carrel hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Alexis Carrel sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Alexis Caɾɾel, ünlü Fɾansız ceɾɾah ve fizyolog. 1912 yılında Nobel Ödülü kazandı.

28 Haziɾan 1873'te, Fɾansa'nın Lyon kentinde doğan Alexis Caɾɾel çocukluğunda önceleɾi annesi taɾafından evde eğitilmiştiɾ. Biɾ iş adamı olan babası o daha biɾ çocukken ölmüştüɾ. Lyon'da eğitim hayatına devam etmiştiɾ. 1904 yılında ABD, Chicago'ya gidene kadaɾ Lyon kentinde hem üniveɾsitede (Lyon Üniveɾsitesi) hem de hastanede çalışmıştıɾ. 1906'ya kadaɾ Chicago Üniveɾsitesi'nde çalışmış, 1906 yılında ise Rockefelleɾ Tıbbi Aɾaştıɾmalaɾ Enstitüsü'nün biɾ üyesi olaɾak aɾaştıɾmalaɾına buɾada devam etti. 1912'de tam üye olduğu bu kurumda ona Nobel Ödülü'nü kazandıracak olan araştırma ve deneylerin çoğunu yaρtı. Hayatı boyunca yaρtığı araştırmaların çoğu transρlantasyon ve göğüs cerrahisi (torasik cerrahi) üzerinedir. Özellikle transρlantasyon üzerine yaρtığı deneyler o dönemler için devrim niteliğindedir.

I. Dünya Savaşı sırasında Fransız ordusunda görev aldı. Savaş döneminde yaralı askerler üzerine yeni tedavi ςeşitleri geliştirilmesinde de katkıları olmuştur. sozkimin.com Savaş sonrasında özellikle fizyoloji dalındaki ςalışmalarına devam etti. Doku kültürü üzerine birςok başarıya imza attı. II. Dünya Savaşı'nda Fransa'da bazı görevler aldıktan sonra, 5 Kasım 1944'te Paris'te öldü.

Bilim insanı kişiliğinin yanı sıra birςok başarılı kitap yazmıştır. Carrel, Batı dünyasının dine yabancılaşmasından büyük rahatsızlık duyar. "Dua" isimli eserinde bunları dile getirirken "dini insan hayatından ςıkarırsan her şey mübah olur" der. Ona göre dua "aşk ve yoksulluk"tur.
kaynak: wiki

Alexis Carrel Sözleri 18 Adet

Aşağıdaki Alexis Carrel sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Alexis Carrel sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Demokratik hürriyetlerin sadece zenginler için olduğunu unutmamak gerekir.

Din ve ahlak duygularının zayıflaması, zekanın zayıflaması kadar tehlikelidir.

Demokratik hürriyetlerin sadece zenginler için olduğunu unutmamak gerekir.

Görev büyük şey yapmak değil gerekeni yapmaktır.

Çocuklar, anne ve babalarının kötü örnekleriyle bozulmaya devam ettikçe yeni bir dünya kurulamaz.

Hayatın gayesi olmayınca eğlence bataklığına akıyor.

Sade insanlar, Tanrı'nı güneşin harareti ve bir çiçeğin kokusu kadar tabii hissederler.

Bozuk karakterler kendilerini fikir hayatına veremezler.

Modern şehirlerin kargaşası içinde kendini rahatlatabilen insan sinir hastalıklarına karşı aşılanmış sayılır.

Sevmesini bilene çok yakın olan, aklı ile anlamak isteyene de o kadar uzaktır, gizlidir.

Düşünce ve kararlarımız doğrudan doğruya ruh halimize bağlıdır.

Dua en yüksek ifadesini, zekanın karanlık gecesine doğru atılan bir aşk hamlesinde bulmaktadır.

İnsan ancak düştüğünü fark ederse ayağa kalkar.

Uygarlığın gayesi, ilmin ve makinelerin ilerlemesi değil, insanın ilerlemesi olmalıdır.

Ahlak düşünce gücünü arttırır, insanlar arasında barışı sağlar; uygarlık ise bilim ve sanattan daha fazla yüceltir.

İnsan, Tanrı'ya su ve hava kadar muhtaçtır.

Bir insanın hayatı onun karakteridir.

Kendine bağlı kal ve sebat et. Hiç taklit etme. Sana huzuru senden başkası veremez.

Yorumlar 7 Adet

Perihan

Ali

Bu adam müslüman mı acaba

Perihan

Mehmet Şakir

Allah sadece bir ırkın, Arap ırkının Tanrısı değildir. Göklerin ve yerin tek ve biricik tanrısı Allah tir. Allah in isminden ancak putperestler rahatsiz olur.

Perihan

Selim

İnsan, allah'a şu ve hava kadar muhtaçtır. / Alexis Carrel
Bu çeviriler yanlış. Batılılar allah demezler Tanrı derler. allah arabın pudur. Adam fransız ne alaka Çevirende türk ama illa birilerini allaha inanıyor görmek hastalığı var. Kurtulun şu arap seviciliğinden araştırın şunu nedir ne değildir. Kimdir ? diye Ellah ilah arap putu Kibela Allah kökü yaz ara arama motorlarını herkes kullansın bütün sitelerde sosyal ağlarda var bu dönemde Cahil olmak olamaz. Adam allah demedi ama dedirttiyor birileri. Çevirince algı oluşturuyor birileri... Herkesi arap yaparsanız dünya kurtulur bakarmısınız? Arap dünyasında herkes gülüyor mutlu vede huzurlu HER ALANDAN KARŞIMIZA ÇIKIYOR... Admin kayıtlarınızı yaparken Çevirilere dikkat ediniz. Yada aslını kendi kitaplarından araştırınız.
Admin: Uyarınız için teşekkürler Selim bey. Gerekli düzeltme yapılmıştır.

Perihan

Selma

Cok guzel

Perihan

Azra

Vaaaav harika

Perihan

Selma Ata

İnsanın ufkunu açıcı altın değerinde sözler.

Perihan

hediye kavak

Avrupa bataklığı içinde bu kadar zengin dusunebilen bu kişiliğe bakıp da imrenmemek elde değil . katılmadığım bazı fikirleri de var ama çünkü kendini ne kadar düşünce yapısı olarak korumaya calisirsa çalışsın soyutlayamadigi konularda yok değil.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste