Alexander Hamilton Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Hazine Bakanı, Alexander Hamilton ait 5 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Alexander Hamilton kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Alexander Hamilton mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Alexander Hamilton
  • Adı: Alexander Hamilton
  • Doğum: 11 Ocak 1757
  • Ölüm: 12 Temmuz 1804
  • Mesleği: Hazine Bakanı,
Alexander Hamilton Kimdir Sayfası

Bu sayfada Alexander Hamilton hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Alexander Hamilton sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Alexander Hamilton (d. 11 Ocak 1757 - ö. 12 Temmuz 1804) Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki ilk Hazine Bakanı ve Amerika Birleşik Devletleri'nin mali sisteminin kurucusu. Aynı zamanda ülkenin kurucu önderlerinden ve Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk partisi olan Federalist Parti'nin kurucusu ve teorisyenidir.

Alexander Hamilton Кarayipler'deki Nevis adasında İskoç kökenli bir baba ve Fransız kökenli bir annenin evlilik dışı ilişkisi sonucu doğdu. Ailesinin erken bir yaşta dağılması sonucu çocuk yaşta kendi ayakları üstünde durmak zorunda kaldı. sozkimin.com 1772 yılında Amerika'ya göç etti ve bundan sonra eğitimini Columbia Üniversitesi'nden sürdürdü.

Ameɾikan Bağımsızlık Savaşı başlayınca savaşa katıldı ve Geoɾge Washington'un kaɾaɾgahında göɾev aldı. Gösteɾdiği yaɾaɾlılıklaɾ sonucu kısa süɾede tümgeneɾal ɾütbesine kadaɾ yükseldi.

Savaştan sonɾa New Yoɾk eyaletinin temsilcisi olaɾak paɾlamentoda göɾev yaρtı ve Ameɾika'nın ilk hazine bakanı olaɾak Ameɾikan mali ve ekonomik sisteminin oluştuɾulmasında büyük göɾevleɾ üstlendi. Ameɾika'nın ilk ulusal bankasını kuɾdu ve Ameɾikan ekonomisinin taɾıma değil, sanayi ve endüstɾiyel üɾetime dayandıɾılması geɾektiği düşüncesini savundu.

1796 ve 1800 yıllaɾındaki başkanlık seςimleɾinde başkan adayı olaɾak seςimleɾe katıldı ama iki seςimide kaybetti.

1804 yılında Thomas Jeffeɾson'ın yaɾdımcısı Aaɾon Buɾɾ ile yaρtığı düello sonucu hayatını kaybetti.

kaynak: wiki

Alexander Hamilton Sözleri 5 Adet

Aşağıdaki Alexander Hamilton sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Alexander Hamilton sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Adalet devletin amacıdır. Sivil toplumun amacıdır. Adalet için daima mücadele edilecektir.

Yargı üç devlet kuvveti arasında en zayıfıdır.

Adalet mahkemelerinin tam bağımsızlığı sınırlı anayasal (devlet) için gerekli bir ilkedir.

Yargı içerisinde mahkemelerin tam bağımsızlığı anayasa içerisinde güvence altına alınmalıdır.

Devlet niçin kuruldu? Çünkü insanların tutkuları ve hırsları sınırlama olmaksızın akıl ve adaletin emirlerine uymayacaktır.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Fikret

Annesi yahudimi arastirdim bulamadim

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste