Al Pacino Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Oyuncu, yönetmen, yapımcı, senarist Al Pacino ait 8 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Al Pacino kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Alfredo James Pacino mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Al Pacino
  • Adı: Al Pacino
  • Doğum: 25 Nisan 1940
  • Mesleği: Oyuncu, yönetmen, yapımcı, senarist
Al Pacino Kimdir Sayfası

Bu sayfada Al Pacino hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Al Pacino sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Al Pacino, Amerikalı bir aktör ve yapımcıdır ve 20. yüzyılın en saygın oyuncularından biri olarak kabul edilir.

Michael Corleone karakteri ile tanınan ve Oscar ödülü kazanan Al Pacino, Baba serisinde unutulmaz bir performans sergiledi.

Alfredo James Pacino, 25 Nisan 1940 tarihinde New York City, New York'ta Rose Gerardi ve Salvatore Pacino çiftinin dördüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. İki yaşındayken ailesinin boşanmasıyla büyüdü.

Annesiyle birlikte Corleone, Sicilya'dan gelen ve Bronx'a yerleşen Kate ve James Gerardi ile birlikte yaşamak için Bronx'a taşındı. Al Pacino'nun babası da Sicilya, İtalya, doğumlu olup bir boşanma sonrasında Covina, Kaliforniya'da bir sigorta şirketinde çalışmak için taşındı.

Gençlik yıllarında arkadaşları ona "Sonny" veya "The Actor" diye hitap ederdi. Başlangıçta beyzbol oyuncusu olma hayali kurdu ancak lise eğitimine devam edemedi. Oyunculuk derslerini finanse etmek için postacı, garson, posta memuru ve temizlikçi olarak çalıştı. Ayrıca Commentary dergisinde bir süre çalıştı.

Al Pacino dokuz yaşında sigara ve alkol kullanmaya başladı, fakat diğer uyuşturuculardan uzak durdu. En yakın arkadaşları, yüksek dozda uyuşturucu kullanımından 19 ve 30 yaşları arasında kayboldu. Bronx'ta büyümek, zaman zaman kavgalara ve okul sorunlarına neden oldu. New York'ta bazı tiyatro oyunlarında yer aldı, ancak Actors Studio'ya katılmak için başvurduğunda reddedildi. Daha sonra HB Studio'ya katıldı. Bu dönemde işsizlikle mücadele etti ve sokaklarda, tiyatrolarda ve bazen arkadaşlarının evlerinde kaldı.1962 yılında annesi 43 yaşında öldü ve aynı yıl büyükbabası James de vefat etti. Al Pacino, bu dönemi hayatının en zor dönemleri olarak tanımladı. Bir röportajda şunları dile getirdi: 22 yaşındaydım ve beni en çok etkileyen iki insan öldü. Bu, hayatımı değiştiren bir olaydı.

HB Studios'ta dört yıl çalıştıktan sonra, profesyonel oyuncular, tiyatro yönetmenleri ve oyun yazarlarının üye olduğu bir organizasyon olan Actors Studio'ya kabul edildi. Daha sonra The Godfather: Part II ve ...And Justice For All filmlerinde birlikte oynayacağı Lee Strasberg ile metod oyunculuğu çalıştı.

Biyografi kitabı Grobel'de Lee Strasberg ve Actors Studio'nun kariyerine nasıl etki ettiğini şu şekilde anlattı: "Actors Studio benim için çok önemliydi. Lee Strasberg'in de daha fazla takdir edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben bu işi bırakmayı düşündüğümde beni destekledi ve buraya getirdi. Bu, hayatımda önemli bir dönüm noktasıydı." Başka bir röportajda ise şunları söyledi: "Lee Strasberg ile çalışmak gerçekten heyecan vericiydi. Kendisi son derece ilginç bir insandı. Bir sahne veya bir karakter hakkındaki yorumları başka kimse tarafından verilemezdi. Bu sektöre ve oyunculara gerçekten değer veren bir insandı."

2010 yılında, Ellen Burstyn ve Harvey Keitel ile birlikte Actors Studio'nun eş başkanlığını üstlendi.

Al Pacino, 1992 yılında Kadın Kokusu filmi ile sergilediği performansıyla En İyi Dram Filmi Erkek Oyuncusu dalında Oscar Ödülü kazandı. Diğer adaylar arasında ise Clint Eastwood ("The Unforgiven" filmi), Stephen Rea ("The Crying Game" filmi), Robert Downey Jr. ("Chaplin" filmi) ve Denzel Washington ("Malcolm X" filmi) bulunmaktaydı.

Al Pacino Sözleri 8 Adet

Aşağıdaki Al Pacino sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Al Pacino sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Yap gitsin! İnsan en çok hatalarından ders çıkartır.

Ben oyuncuyum, star değilim. Starlar Hollywood'da yaşar ve kalp şeklinde yüzme havuzları vardır.

Yap gitsin insan en çok hatalarından ders çıkartır.

Baba 3 büyük bir hataydı. Michael Corleone'u aklamak için yapılmıştı ve hem ticari kaygılar hemde tipik Amerikan izleyicisi beğenilerine uygun bir senaryoya sahip olan film diğer iki filmin yarattığı saygınlığını ve estetiğini yerle bir etti.

Sanırım öldüğümde emekliye ayrılacağım.

Francis için her şeyi yaparım ama onunla asla savaşa gitmem.

At gözlüğü takmış insanları oynamayı seviyorum.

Hollywood'dan sıkıldım. Broadway'i özlüyorum.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Gülay

Al Pacino’yu izlemek bir zevk...

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste