Aklın bittiği ve sustuğu yerde son karar şiddete aittir....

söz kimin

Bu sayfada Politikacı, siyasi lider, teorisyen ve devlet adamı Adolf Hitler tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Adolf Hitler şöyle demiştir: Aklın bittiği ve sustuğu yerde son karar şiddete aittir.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Adolf Hitler

Aklın bittiği ve sustuğu yerde son karar şiddete aittir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Olmaya ki, Türkiye'nin hayrına bir iş yapılsın. Olmaya ki, millî şuurun güçlenmesini sağlayacak bir adım atılsın. Olmaya ki, kendimize dönüş yolunda ufacık bir kıpırdanma başlasın! Düşman kuvvetler hemen harekete geçer, fesat ocakları hemen çalışır. Türk milliyetçilerinin üstüne iftira bombalan yığdırılır. Asla millî olamamış basında yayınlanan haysiyet düşkünü yaveler yetmezmiş gibi, yabancılardan yardım istenir. Amerika'nın bilmem ne gazetesinden veya İsviçre'nin bilmem ne dergisinden seçilmiş aktarmalar görürsünüz! Türk milliyetçiliğine hizmet edenlere aptalca saldırılır, milliyetçi bir davranışı gölgelemek, dünya ve memleket önünde küçük düşürmek için ne mümkünse uydurulur. Dışardaki ve içerdeki düşmanların bu konuda mutlak bir ittifakları vardır. Sayı 10

Sabûr Allah'ın isimlerinden biridir Sabır sonsuz hikmetlerden bir hikmettir

Kitap alırken seçici olmak gerekiyor. Piyasada bir sürü kitap var. Elimizde ölçüler olmalı. Kitabın yazarı, yayınevi, dili, üslubu, konusu vesaire önemli. Birilerinin medyada dayatmasıyla değil kendi tercihlerimizle, bize uyanı bulup almak lazım.

Eğer kanım İle yücelecekse Hz. Muhammed'in (s. A. V) dini; durmayın ey kılıçlar ! Doğrayın beni!

Hatta her şey olup bittikten sonra bile her an bir şey olabilir.

Adam bana silah çekse ben de ona silahımı çekerim. Siz şimdi dersiniz ki hoca silah mı taşıyor? Benim silahım KELIME-I ŞEHADET.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste