Ahmet Şerif İzgören Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar, konuşmacı Ahmet Şerif İzgören ait 24 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Ahmet Şerif İzgören kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Ahmet Şerif İzgören mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Ahmet Şerif İzgören
  • Adı: Ahmet Şerif İzgören
  • Doğum: 1965
  • Mesleği: Yazar, konuşmacı
Ahmet Şerif İzgören Kimdir Sayfası

Bu sayfada Ahmet Şerif İzgören hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ahmet Şerif İzgören sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

1965 yılında İzmir'de doğdu. 1983 yılında Kuleli Askeri Lisesi'ni, 1987'de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü'nü bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde üsteğmen rütbesine kadar görev yaρtı.

1991 yılında ordudan istifa etti. Aynı yıl Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi'ni kurdu ve bu şubenin müdürü olarak dört yıl görev yaρtı. Bu dönemde, Bursa'nın ilk kültür merkezini açtı. Türkiye'nin tek çeviri dergisini çıkarttı. On altı tiyatro, müzik, resim kulübünün fahri başkanlığını yaρtı.

1995 yılında özel sektöre transfer oldu; iki ayrı firmada genel müdürlük yaρtı. 1996 yılında AIESEC Yüksek Danışmanlar Konseyi Üyesi olarak hizmette bulundu. İngiltere (Sunley Management Center) ve Türkiye'de zaman yönetimi, finans, liderlik, beden dili, işletme yönetimi ve yönetim modelleri, satış ve pazarlama, iletişim, şirket fonksiyonları, karar alma teknikleri, stres yönetimi, motivasyon, yaratıcı liderlik, benchmarking vb. konularda birçok seminere katıldı ve eğitim aldı. Daha sonra bu alanlarda yurt iςinde ve yurt dışında eğitimler verdi. Liderlik, takım çalışması, yönetim ve iletişim alanında yurt dışı da dâhil olmak üzere birçok üniversite ve platformda 500'ü aşkın seminer verdi. Hâlen bu konularda Türk ve yabancı birçok kuruluşa, eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ahmet Şerif İzgören, çalıştığı kuɾumlaɾda değişim yaɾatması ve sistem oluştuɾmasıyla tanındı. Kuɾucusu olduğu Academy Inteɾnational / İzgöɾen Akın Eğitim ve Danışmanlık fiɾmasının 1996'dan beɾi; ELMA Yayınevi'nin (Akademi Aɾtı Yayıncılık AŞ) 1999'dan beɾi Yönetim Kuɾulu Başkanlığı göɾevindediɾ. Sekiz tanesi iş ve yönetim ile kişisel gelişim konulaɾında olmak üzeɾe on iki kitabı yayımlanmıştıɾ. sozkimin.com Bunlaɾdan dokuz tanesi on binin üzeɾinde satılmıştıɾ. Tüɾkiye'de konusunda çalışan biɾ biliɾkişi.
kaynak: kimkimԁiɾ

Ahmet Şerif İzgören Eserleri / Kitapları

Avucunuzdaki Kelebek
... büyük adamdır
Adamdan Tavsiyeler
Eyvah! İş Görüşmesi
Dikkat! Vücudunuz Konuşuyor
Süpermen ve Uğur Böceği
Hıdır Kişisel Gelişiyor
Eşikaltı Büyücüleri
Uçan Halı
İş Yaşamında 100 Kanguru
Sarı Siyah
Moks
Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı
Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır
Kara Oklar Çetesi -1
Kara Oklar Çetesi -2
Masallarda Bir Peri Çıkar Karşınıza Gerçek Hayatta Öğretmen

Ahmet Şerif İzgören Sözleri 24 Adet

Aşağıdaki Ahmet Şerif İzgören sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Ahmet Şerif İzgören sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İnsanları kitaplar gibi düşünün ve kapaklarına bakıp aldanmayın. Okumaya başlayınca içi boş mu dolu mu anlarsınız.

Dinlemek, çocuğunuza kendini değerli hissetmesini sağlayacak en önemli yöntemlerden biridir. O yüzden; çocuğunuza kulak verin, yüz değil!

Eğitim, belli bilgileri empoze etmek değildir, onun adı propagandadır. Eğitim, insanların hayal gücünü büyülemektir. Ya bizdeki bakanlığın adını değiştirmek lazım, ya da yapılan şeyi değiştirmek lazım.

Görülemeyen tüm bu düşünce, duygu, tutum, inanç gibi soyut kavramları davranışlarda yakalayabilirsiniz. Beyin geçmişte olabilir veya geleceği yaşıyordur. Ama beden anı yaşar. Siz de o an beynin yaşadıklarını bedenden yakalayabilirsiniz.

Ülkede zeki adam derdi yok. Bindiğiniz taksiden, evinize gelen ustaya kadar zeki adam derdi yok. Ama ülkede dürüst, güvenilir adam derdi var.

Zeka, yumurta kapıya geldiğinde mazeret bulmak değildir.

Zeka, yumurta kapıya geldiğinde mazeret bulmak değildir.

Eğer kendinize gerekli saygıyı göstermezseniz, zaman içinde kendi hayatınızı değil, çevrenizdeki insanların beklentileri doğrultusunda bir hayat yaşarsınız. Hiç kimse sizin izniniz olmadan kendinizi değersiz hissettiremez.

Alışkanlıklarınız, önünüzdeki en önemli engeldir. Hayatınız bir süre sonra bir rutin yaratır, bir türlü dışına çıkamazsınız.

Hırs içinde yaşarsanız, etrafınız da hırs dolar. Hayat sizin ona nereden baktığınıza bağlı olarak değişir. Sizin ruh haliniz değiştikçe hayatın da farklılaştığını görürsünüz. Ne girdi verirseniz, o çıktıyı alırsınız.

Hayat size verilmiş en büyük armağandır. Değerini fark edemeseniz bile en azından hak etmeye çalışın.

Dinlemek zeka belirtisidir, konuşmak değil. İnsanlar ağızlarıyla söylediklerini kulaklarıyla duysalardı çok daha az konuşurlardı.

Hepimizin hayatında başarısızlıklar var. Önemli olan başarısızlık sonrası mücadele ruhuyla hayata devam etmek.

Yıldızlara dokunamazsınız ama karanlık gecelerde onlar size yol gösterir.

İnanç, görünmeyene inanmaktır, görünmeyene inanırsanız başkalarının görmediklerini görürsünüz.

Bedava peynir sadece fare kapanında olur.

Nereye gideceğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin önemi yoktur.

İnsanın 2 seçeneği vardır, ya bütün gün karanlığa küfredersiniz yada güneşe yürürsünüz.

Neye ihtiyacınız olduğu ne kadar zengin olduğunuzu gösterir.

Eğitim, belli bilgileri empoze etmek değildir, onun adı propagandadır. Eğitim, insanların hayalgucunu büyülemektir. ya bizdeki bakanlığın adını değiştirmek lazım, yada yapılan şeyi değiştirmek lazım.

Zamanla şunu öğrendim; bence aklın yolu kulaklardır, ağız değil. Kulaklardan beyne çok şey gider ağızdan ise gitmez, ağzınız bir karış açık dolaşıyorsanız bir şey öğrenemiyorsunuz demektir.

Hayatı 100m yarışı gibi gösterirler, sadece kazanan adamı gösterirler. 100m yarışında arkada 8 kişi vardır. Bunları hiç göstermezler, en öndeki adamı gösterirler.

Hayaller tombulsa hedef oluyorlar. Tatmin edici, ortak, mantıklı, belirgin, ulaşılabilir, limitleri belirli.

Fizikte bir kural vardır, birşey aynı anda 2 yerde bulunamaz. Beyniniz olumsuz düşüncelerle kaplıyken olumlu düşüncelere yer yoktur, olumlu düşüncelerle kaplıyken de olumsuz düşüncelere yer yoktur.

Yorumlar 52 Adet

Perihan

YURDAMAN

GATY GOWY... COK SEVDIM

Perihan

Ecem

Harika😍😍

Perihan

Yapı.01

Harika teşekkür ler😜

Perihan

Zeki

Çoh iyi

Perihan

Zeynep

Çok uzun bir hayat yaz yaz bitiyo

Perihan

bilinmiyor

güzel ama bazı sözlerini beğenmedim.

Perihan

nabıcan

BU GERÇEKMİ KANDINIZMI

Perihan

Zeynep

Çok begendim😊

Perihan

şerif ali kuş

Dikuztane eseri in bin üstünde satılmış

Perihan

Busra

Çok beğendim on numara süper

Perihan

messı

güzel anlatım

Perihan

Aleyna

Once avucunuzdaki kelebek olmak üzere bütün eserleriniz çok güzel ve etkileyici

Perihan

Binnur KEY

Kitabımı imzaladığınız için teşekkür ederim...

Perihan

Emrah polat

Ben inşaat işçisiyim hakikaten gittiği seminerleri izlerken hic bitmesini istemedim hayatımda bir dönüm noktası oldu kitaplarını nasil bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Perihan

cansu aslan

ben Sosyal Bilimler lisesinden cansu kitaplarınız çok güzel ve tümünü okumaya devam edeceğim

Perihan

Altyn Eshmetova

Ben Türkiyenin yabancısıyım,Türkçeyi biraz anlamaya başladıktan sonra,sizin kitaplarınızı okumaya başladım,1ay sonra Türkçem 8ay Tömer kurunda okuyan öğrencilerinkiden daha iyileşdi...

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste