Adolf Hitler Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Politikacı, siyasi lider, teorisyen ve devlet adamı Adolf Hitler ait 33 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Adolf Hitler kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Adolf Hitler mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Adolf Hitler
  • Adı: Adolf Hitler
  • Doğum: 20 Nisan 1889
  • Ölüm: 30 Nisan 1945
  • Mesleği: Politikacı, siyasi lider, teorisyen ve devlet adamı
Adolf Hitler Kimdir Sayfası

Bu sayfada Adolf Hitler hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Adolf Hitler sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Adolf Hitler, Avusturya doğumlu Alman politikacı ve Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi lideridir.

Adolf Hitler, 20 Nisan 1889'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'na bağlı Braunau am Inn şehrinde doğdu. Ailesi sıradan bir işçi sınıfına mensuptu. Genç yaşlarda Viyana'da sanat okumaya çalıştı, ancak kabul edilmedi ve bu dönemde yoksulluk içinde yaşadı. I. Dünya Savaşı patlak verdiğinde gönüllü olarak Alman İmparatorluğu ordusuna katıldı ve savaşın sonuna kadar hizmet etti. Savaştan sonra, Almanya'nın savaş sonrası ekonomik sıkıntıları ve halkın huzursuzluğu sırasında siyasi arenada aktif hale geldi.

1920 yılında, Adolf Hitler ve diğer aşırı milliyetçi figürler, Nazi Partisi'ni kurdu. Partinin tam adı Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei veya Alman İşçi Partisi idi. Adolf Hitler, partinin lideri olarak seçildi ve Parti'nin sembolü olan yuvarlak kırmızı bayrağın üzerine beyaz bir daire içinde siyah bir gamalı haç koymasıyla ünlendi.

1933 yılında Almanya Şansölyesi olarak atandığında, Hitler Almanya'nın lideri haline geldi. Kısa bir süre sonra Almanya'da totaliter bir rejim kurdu ve otoriter bir hükümeti benimseyerek siyasi muhalefeti ortadan kaldırdı. Adolf Hitler, ülkeyi askeri yeniden silahlandırdı ve ekonomiyi canlandırdı, ancak aynı zamanda Almanya'nın komşu ülkeleri işgal etmesine ve ırkçı ideolojiye dayalı birçok insan hakları ihlali ve soykırım uygulamaya başladı.

Adolf Hitler dönemindeki en korkunç olaylardan biri olan Holokost, Nazi rejiminin Yahudi soykırımını ifade eder. Milyonlarca Yahudi ve diğer azınlıklar, toplama kamplarında öldürüldü veya esir alındı. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Adolf Hitler'in yönetimindeki Nazi Almanyası, birçok ülkeye savaş açtı ve savaşın sonunda 1945 yılında çöktü. Adolf Hitler, Berlin'deki yeraltı sığınağında intihar etti.Adolf Hitler'in liderliği altındaki Nazi Partisi ve rejimi, tarihin en karanlık dönemlerinden birini temsil eder. Adolf Hitler ve Nazizm, insanlık suçlarına karşı bir anıt olarak hatırlanır ve tarihsel olarak derin bir kınama ve ibret kaynağıdır. Adolf Hitler'in hayatı ve dönemi, birçok tarihçi, araştırmacı ve yazar tarafından detaylı bir şekilde incelenmiştir ve bu konuda birçok kitap ve kaynak bulunmaktadır.

Adolf Hitler'in önemi ve etkileri

İkinci Dünya Savaşı'nın Başlatıcısı: Adolf Hitler, 1939'da Polonya'ya saldırarak II. Dünya Savaşı'nın patlak vermesine yol açan kişiydi. Bu savaş, tarihin en ölümcül ve yıkıcı savaşlarından biri oldu ve dünya genelinde milyonlarca insanın ölümüne, şehirlerin tahrip olmasına ve büyük yıkıma neden oldu.
Holokost: Adolf Hitler döneminde Nazi rejimi, Yahudi soykırımı olarak bilinen Holokost'u gerçekleştirdi. Nazi Almanyası, milyonlarca Yahudi ve diğer azınlıkları toplama kamplarında öldürdü veya köle çalışması için esir aldı. Bu, insanlık tarihindeki en büyük soykırımlardan biri olarak kabul edilir.
Irkçı İdeoloji ve Nasyonal Sosyalizm: Adolf Hitler, Nazi Partisi'ni temelde ırkçı ideolojiye dayalı olarak kurdu. Nasyonal Sosyalizm veya Nazi ideolojisi, ayrımcılığı, ırkçılığı ve militarizmi içeriyordu. Bu ideoloji, Almanya'nın kendi üstünlüğünü savunmasını ve diğer ırkları bastırmasını teşvik etti.
Totaliterizm ve Otoriter Rejim: Adolf Hitler, Almanya'da totaliter bir rejim kurarak siyasi muhalefeti ortadan kaldırdı, baskıyı artırdı ve kişisel iktidarını pekiştirdi. Bu, totaliterizmin ve otoriter yönetim biçimlerinin kötü bir örneği olarak kabul edilir.
Tarihsel İbret Kaynağı: Adolf Hitler ve Nazi Partisi'nin yönetimi, insanlık tarihindeki en karanlık dönemlerden biri olarak hatırlanır ve bu dönemin yaşanan dehşetler, insan hakları ihlalleri ve soykırımlar tarihsel olarak derin bir kınama ve ibret kaynağı olarak hizmet eder. Bu tür olayların tekrarlanmaması için dünya genelinde insanlara ders veren bir tarihsel örnek olarak kabul edilir.

Adolf Hitler Sözleri 33 Adet

Aşağıdaki Adolf Hitler sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Adolf Hitler sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Alman halkı bize yönetme yetkisi verdi. Şimdi de sonuçlarına katlanmak zorundalar.

Nefret, antipatiden daha süreklidir.

İşgal altındaki topraklarımız anavatana ateşli protestolarla değil, kılıcın indirdiği zafer darbeleriyle katılabilir.

Hayat güçsüzlüğü affetmez.

Aşk, saygıya nazaran daha az değişir.

Seçim yolu ile büyük bir adam bulup çıkarmak, bir iğnenin gözünden deveyi geçirmek kadar zordur.

Eğer bir millet özgür olacaksa; gurura, irade gücüne, meydan okumaya, nefrete, nefrete ve yine nefrete ihtiyaç duyar.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

En iyi savunma, hücumdur.

Kuvvetli, yalnız kalınca daha kuvvetlidir.

Eğer savaş kaybedilmişse halkı da kaybetmenin hiç bir önemi yoktur.

Aklın bittiği ve sustuğu yerde son karar şiddete aittir.

Nazi partisi; kamuoyunun muhafızı değil, yönlendiricisi olmalıdır. Nazi partisi; kitlelerin hizmetçisi değil, efendisi olmalıdır!

Öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz.

Mustafa kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

Dünyanın altını üstüne getiren büyük olayların tamamı yazı ile değil sözle meydana getirilmiştir.

Politika, yapılan tarihtir.

Doğal zenginliklere rusya üzerinden erişeceğiz. Türkiye'ye girersek zafer için bütün türkleri öldürmemiz gerekir.

İmanı sarsmak, ilmi sarsmaktan daha zordur.

Beceri ve yetenek eğitimin bir ürünü değildir. Bu yetenek kişide doğuştan vardır. Yani bu tanrı'nın bir lütfudur.

Türkler öyle bir millettir ki; hayatta bir tane bile kalsa, devlet kurup intikamını alır!

Düşünce özgürlüğü tüm kötülüklerin anasıdır.

Yasama hakkın mücadele gücün kadardır.

Diktatör bisiklete binen adama benzer, durursa devrilir.

Şeref ve namustan yoksun milletler ergeç hürriyet ve bağımsızlıklarını kaybederler.

Saldıran galip gelmek istiyorsa, savunandan daha dahiyane hareket etmelidir.

Eğer savaş kaybedilmişse bu benim umrumda bile değil. İnsanlar perişan olurlarsa olsunlar. Bir tek gözyaşı bile dökmem onlar için; onlar hiç bir şey haketmediler.

İnsanlığın bir gün büyük mücadelelere neden olacağı kuşkusuzdur. Sonunda varolma içgüdüsü galip çıkacaktır. Budalalık, korkaklık ve kendini beğenmişlikten oluşan insanlık bu içgüdü karşısında eriyip gidecektir.

Savaşta her zaman kaybeden taraf suçludur haklı olsa bile.

Yalan ne kadar büyükse, inananı da o kadar çok olur.

Siyasi kuruluşlar birbirleri ile karşılıklı çıkarlarından dolayı göstermelik anlaşırlar. Benim felsefi doktrinim dünyayı tekrar mutlu bir şekilde yaşatacak güce sahiptir. Böyle bir idealde elbetteki geçici anlaşmalara yer yoktur.

Zayıfa acımak doğaya ihanettir.

Ben dünya'ya insanları güçlü yapmak için gelmedim, onların güçsüzlüklerini kullanmak için geldim.

Yorumlar 6 Adet

Perihan

molla

[16229] numaralı söz için:
Herhalde yahudilerin beşbelası olduğunu erken anlamış

Perihan

hay hitlerrrrr

[16222] numaralı söz için:
HİTLERRR HİTLERRR

Perihan

Neo-Nazi

[16210] numaralı söz için:
çok kral bi söz

Perihan

Lhoo

[16220] numaralı söz için:
Bodrum kalesinin zindan kısmında barboros hayrettin zindanda 1 sene esir edildiğini daha sonraki süreçtede bu sözü söylediği yaxsr

Perihan

Emre

Okumaya başlandığında gerçekliğinden de şüphe ettirmeye başlayan sözler; M.K.A ve Türk kısmına gelince insana '' ne palavra ama'' dedirtiyor. Hitler böyle şeyler sözlemez. (bkz.Bir kişiyi övmek, kişinin kendisine edebileceği en büyük hakarettir - Mein Kampf)

Perihan

Ahmet

İşte bir dünya lideri

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste