Adem Özbay Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar Adem Özbay ait 27 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Adem Özbay kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Adem Özbay mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Adem Özbay
  • Adı: Adem Özbay
  • Doğum: 1976
  • Mesleği: Yazar
Adem Özbay Kimdir Sayfası

Bu sayfada Adem Özbay hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Adem Özbay sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Maden şehri Zonguldak`ta bir madenci oğlu olarak doğdum. Yaşadığım Çaycuma ilçemiz küçük ve sevimli bir ilçeydi. Toprağın kokusu ve rüzgârın sesi ile büyüdüm. Bunlar benim iςin çok güzel bir çocukluk dönemi geςirmeme sebep oldu.
Sonra üniversite iςin Ankara`ya gittim. ODTÜ ve Hacettepe`de biraz okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünü kazanarak İstanbul`a gittim.

Şimdi de yurtdışında ki bir okulda dil ve edebiyat üzerine öğrenim görüyorum. sozkimin.com

Öğrenme süreci benim iςin hayat boyu sürecek bir yolculuk. Son günüme kadar okumayı, yeni şeyler öğrenmeyi sürdüreceğim.
kaynak: tilki kitaρ

Adem Özbay Sözleri 27 Adet

Aşağıdaki Adem Özbay sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Adem Özbay sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Git işte, git arkana bakmadan. Git sevgilim buralardan, başımı belaya sokmadan.

Bazen bi sevdiğini anarsın. Üşürken yalnız kaldığın uzak iklimlerde. Rüzgar eser, o konuşuyor zannedersin. Bulutlar geçer, saçları yüzüne değer.

Hüzün ülkesidir kardeşim bizim doğduğumuz topraklar. Anamızın ak sütü kadar helaldir bize acılar.

Seni, anamdan emdiğim süt burnumdan gelene kadar sevesim var!

Kalbimin sana selamı var.

Bazen bi sevdiğini hatırlarsın. İyi ki çok sevmişim dersin.

Güzel bir gün için 3 şey lazım. Sen, ben, bir de biraz güneş.

Bilinmesin alemde bizim hikayemiz. Mecnun'dan leyla'dan, aslı'dan kerem'den, ferhat'tan şirin'den hevesini alsın ayrılık vurgunu aşıklar.

Hayatta ne varsa tanımlayabilirim. Seni özlemeyi hariç.

Gözlerin bir uğur böceği gibi konuyor gözlerime. Çiçek kokulu saçların, hapşırtıyor beni. Gamzelerin söylüyor her birden çok yaşa emi.

Uzun bir nehirdir yaşamak sevgili dostum. Hatırlamak unutmak gülmek ağlamak. Kaybetmek kazanmak yenmek yenilmek. Altta kalmak üste çıkmak ve zaferler yaşamak.

Gözlerin bir nehirdir senin. En güzel nergisler orada biter.

Falında bir güzellik çıktı güzel kız. 3 vakte kadar sevebilirim seni.

Merhaba olsun sana. Yanaklarına, dudaklarına. Bukle bukle saçlarına merhaba olsun. Gözlerine, gamzelerine. Mis gibi kokuna merhaba. Hoş geldin. Buyur gel gönlümün baş köşesine. Nice zamandır beklemekteydim. Ne iyi ettin de geldin.

Az gittim uz gittim, devleri geçtim, cadıları yendim, yine de kollarında bir masal dinleyemedim.

Kalman acı veriyorsa eğer, beni de al öyle git. Gideriz ardımıza bakmadan ve soru sormadan. Kaybolursak kaybolalım aşkın yollarında, boşver.

Aslında konunun özeti şu: özledim.

Sen beni sevdin ya, allah senden razı olsun.

Allahın emri, peygamberin kavli ile 'kalbini kalbime' istiyorum.

Elim kırmızı ojeli parmaklarının içerisindeyken. Kendimi gelincik tarlasındaki. Kelebek gibi hissediyorum. Sevgilim.

Kalbini aldım, başucuma koydum. Dinledim uzun uzun. Leyla'dan beridir söylenen bir mısra atıp duruyor içinde. Aşk, aşk, aşk.

Bütün mevsimlerde seni severim ben. Bir bahar şarkısı gibi konarım dudaklarına. Kuşlar uçar, rüzgârlar eser. Yalnız sen kalırsın yanımda.

En çok da sen aynasın. Kendimi sende bulduğum, her kayboluşumda.

Ben seni sevmesine severim de. Bu imansız ayrılık gözümü korkutuyor sevgilim.

Sevgilim kaçıp gelsen diyorum. Babanlara görünmeden. Bohçana gülücükler doldur gel. İstemem çeyiz meyiz zaten.

Gözlerimden bulutlar uçar gider. Gökyüzünden yıldızlar kayar gider. Kaybolduğumda kocaman boşluklarda. Sevmek yoldaş olur bana.

Vasiyetimdir: ölünce gözlerine gömsünler beni.

Yorumlar 5 Adet

Perihan

Yildiz

Duygu sevgi ozlem haret, nefret satırlara böylesine akar yüreğinize sağlık Zonguldagin onuru gururu

Perihan

Zeynep

Aşkperest kitabını gördüm ve gözüme çarptı okumak istedim ve 3 günde bitirdim. o kadar güzel anlatıyorsunuz ki dalıp gittim ve o kadar baglandım ve beni kendine o kadar çekiyordu ki arabada ve tenefüslerde bile okuyordum. super bir insansiniz. simdi babam

Perihan

Merve

Aşka gittim dönmeyeceğini kitabınızı okudum o kısmını okurken duygulanım kalbinizden gönlünüzden ne güzel şeyler geçiyor orda herşey harikaymis onu hiç merak etmeyin...

Perihan

mostar

ilk defa kitapinizi okudum askperest bana göre mükemmel herkesin içinden geciripde soyleyemedikleri yazmışsınız ellerinize sağlık

Perihan

ahmet

edip yükselle ilgili yorumunuz sizinde ne oldugunuzu anlatmış siz iman icin hala şehle şıkla ugraşıyorsan zavallısın

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste