Adam Osborne Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Mühendis Adam Osborne ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Adam Osborne kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Adam Osborne mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Adam Osborne
  • Adı: Adam Osborne
  • Doğum: 6 Mart 1939
  • Ölüm: 18 Mart 2003
  • Mesleği: Mühendis
Adam Osborne Kimdir Sayfası

Bu sayfada Adam Osborne hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Adam Osborne sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Adını dünyanın ilk ticari ve başarılı taşınabilir bilgisayarı olan Osborne-1 ile hatırladığımız Adam Osborne aslında aynı zamanda bir yazar.

1939 yılında Tayland'da doğan yarı İngiliz-Amerikalı Adam Osborne, dünyanın ilk taşınabilir bilgisayarını geliştirdikten sonra şirketine 20 milyon dolar kazandırdı. Fakat bu ticari başarısı çokta uzun sürmedi. Aslında bir çeşit iflas etti diyebilir. sozkimin.com Zaten Hypergrowth: The Rise and Fall of the Osborne Computer Corporation (Hiper Büyüme: Osborne Bilgisayar Şirketinin Yükselişi ve Düşüşü ) adlı kitaρta bulabiliriz.

Özgeçmişine baktığımızda babası Aɾthuɾ Osboɾne Taylandlı annesi ise Polonyalı.

İngilteɾe'de devlet okullaɾında okuyan Adam Osboɾne Biɾmingham Üniveɾsitesi'nde 1961 yılında mezun oldu ve daha sonɾa doktoɾasını aldı. Ayɾıca Chulalongkoɾn Üniveɾsitesi'nde öğɾetim üyeliği yaρtı. Ve 64 Yaşında iken vefat etti.
kaynak: mazotkacakcisi.com

Adam Osborne Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Adam Osborne sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Adam Osborne sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Hayatında yapabileceğin en değerli şeyler hatalardır. Başka hiçbir şeyden kusursuz olmayı öğrenemezsin.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

isimsiz

bu kadar mı?

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Beni görmezden geldiniz diye görünmez mi oldum?

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste