25 senedir toplum ve insan, ilişkiler ve siyaset üzerine düşünüyorum. Yani bu...

söz kimin

Bu sayfada Türk siyaset bilimci, yazar Nuray Mert tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Nuray Mert şöyle demiştir: 25 senedir toplum ve insan, ilişkiler ve siyaset üzerine düşünüyorum. Yani bu... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Nuray Mert

25 senedir toplum ve insan, ilişkiler ve siyaset üzerine düşünüyorum. Yani bu okurlara zaman tasarrufu sağlar. Yani bu kadar yoğunlaşıyorsanız bir alanda, o cesareti buluyorsunuz ve bence bu çok makul olmayan bir şey değil. Kafanızı bir şeye yoruyorsanız, o konuda daha az kafa yormuş insandan daha fazla kanaatiniz olabilir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

O benim kanım değil, canım.

Dostoyevski okumak beni Hıristiyanlıkla ilgilendirdi. İncil okudum. İncil'i ben hâlâ çok severim. Ondan sonra da bütün semavi dinlerin birbirinin devamı olduğu kanaatine vardım. Her ne kadar uzak yaşayan bir aile içine olsa da Müslüman bir coğrafyaya ve kültüre doğmuş olmanın insanın kaderinin de parçası olduğunu hatta şimdi ihsan olduğunu düşünüyorum. Müslüman olmak o bakımdan da konforlu bir şey. Çünkü bütün semavi dinleri kapsayan bir yaklaşım.

Aç bile kalsanız bu gıdaları yemeyeceksiniz. Çocuklarının glutene duyarlı olması üzerine çocuklarına.

Gerçeğin ruhu ve özgürlüğün ruhu bunlar toplumun direkleridir.

Kalabalığın duyamadığı sesi önce sanatçı duyar.

Bir insanı tanımak için ona yakın durmak yetmez. Onu tanımak için, onun gibi düşünmelisin.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste