1940'lı yıllarda Adolf Hitler ve Joseph Stalin?in de üzerinde anlaşmaya vardı...

söz kimin

Bu sayfada ABD'li siyaset bilimci Zbigniew Brzezinski tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Zbigniew Brzezinski şöyle demiştir: 1940'lı yıllarda Adolf Hitler ve Joseph Stalin?in de üzerinde anlaşmaya vardı... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Zbigniew Brzezinski

1940'lı yıllarda Adolf Hitler ve Joseph Stalin?in de üzerinde anlaşmaya vardıkları gibi, Avrasya dünyanın merkezidir ve onu kontrol eden dünyayı da kontrol eder.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Uçmak istiyorsan seni aşağı çeken her şeyi bırak.

Gerçek aşkın yolunu sorana diyorum ki, önce mecâzi aşkın peşinden koş, geceler boyu uykusuz kal, her ânın o olsun, şarkılar dinle, şiirler yaz. İşte bu durum sana öğretecektir gerçek aşkın yolunu. Aşkın mecazisini yaşamayan, ne bilsin hakikisini? Ah, ne kadar da çoktur, dilden öteye gidemeyen hakiki aşklara sahip olduğunu zannedenler.

İnsanların çoğu için teşekkür, sadece daha büyük yardımlar için gizli bir umuttur.

Tatlı söz söyleyen hiç kimseden kötü söz işitmez.

Yumurta dışarıdan kırılırsa ölüme, içeriden kırılırsa yaşama dönüşür.

Hayatımda mesut olduğum ilk gece... Sanatın ruhuma verdiği güzel sarhoşluk içindeyim. O piyeste (Yamalar) güzel bir sahne vardır; ağlama sahnesi... Orada taşkın bir saadetle gerçekten ağladım... Alkış, alkış, alkış... Perde kapandı; açıldı, bana çiçekler getirdiler. Perde tekrar kapandı. Muharrir (Hüseyin Suat Bey) kuliste bekliyormuş; ben çıkarken durdu, alnımdan öptü: 'Bizim sahnemize bir sanat fedaisi lazımdı; sen işte o fedaisin' dedi.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste