1876 ve 1908 Kanun-u Esasîleri'nde, Avrupa'dan etkilenmiş, Türkiye'ye yabancı...

söz kimin

Bu sayfada Hasan Celal Güzel tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Hasan Celal Güzel şöyle demiştir: 1876 ve 1908 Kanun-u Esasîleri'nde, Avrupa'dan etkilenmiş, Türkiye'ye yabancı... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

1876 ve 1908 Kanun-u Esasîleri'nde, Avrupa'dan etkilenmiş, Türkiye'ye yabancı gözlüğüyle bakan tepeden inmeci sözde aydınlar tesirli olmuşlardır. Bereket versin ki karşılarında kaya gibi sağlam, millî değerlerden aslâ tâviz vermeyen, özellikle 'Türkçe' ve 'Egemenlik' konularında dimdik duran bir Abdülhamid Han vardı.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

'Nasılsın?' dediğin günden beridir, iyiyim...

Denebilir ki mutluluk insanın yalnızca kendisine aittir, tek kişiliktir mutluluk, oysa mutsuzluk herkesin gibidir, herkese ait gibidir.

Bugün uygulamaya geçirilen iyi bir plan, yarın uygulanacak mükemmel bir plandan daha iyidir.

Ne üstün zeka, ne hayal gücü ne de her ikisi beraber, bir dâhi yapmaya yeter. Sevgi, sevgi, sevgi. İşte bu dehanın ta kendisidir.

Saclarım daha kalın olsun isterdim, ve dişlerimin daha hoş olmasını. Ayaklarım gercekten cok çirkin. Kulaklarım da daha küçük olsun isterdim. Ve burnum da biraz daha küçük olabilir

Halkı öyle bir eğitmeliyiz ki gırtlağımıza sarılmasın.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste