1650 civarında, Torricelli'nin diğer şeylerin yanı sıra Cavalieri'nin bölünme...

söz kimin

Bu sayfada İngiliz din adamı, matematikçi John Wallis tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. John Wallis şöyle demiştir: 1650 civarında, Torricelli'nin diğer şeylerin yanı sıra Cavalieri'nin bölünme... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

John Wallis

1650 civarında, Torricelli'nin diğer şeylerin yanı sıra Cavalieri'nin bölünmezlerinin geometrisini açıkladığı matematiksel yazılarıyla karşılaştım.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Jerry Goldsmith, bestecinin tüm taleplerini filmlerde karşılayan bir sanatçı. Disiplin ile iletişim kurar, birleştirir, yönetir, destekler ve tasarlar.

Hayal edebildiğiniz her şey, gerçektir.

İnsanı olgunlaştıran yaşı değil, yaşadıklarıdır.!

Gazup Bir Şair Seneler var ki yazmadım bir şey Bende yok sanma ra'd-ü berk-u sema Hayli demdir hamuş idim amma Feveran oldu, infilak ettim Sanmayın yer katında bir bodurum Açmışım gökyüzünde bir uçurum Ki derununda ben varım ancak Bugün olsam da bir cihan dide Karlar altında nevbaharım ben Yıldırım yağdırır ateş böceğim Haniya bende böyle şeyhuhet? Gazebim geçti, sakinim şimdi yok canım bir latife ettimdi Mest idim önce, şimdi bihuşum

'Konuşabilmek' ile 'konuşmayı bilmek' arasında büyük bir fark vardır. Mesela çoğu insan ikincisini bilmez.

Hükümette, bir oyuncu yeterlidir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste