1650 civarında, Torricelli'nin diğer şeylerin yanı sıra Cavalieri'nin bölünme...

söz kimin

Bu sayfada İngiliz din adamı, matematikçi John Wallis tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. John Wallis şöyle demiştir: 1650 civarında, Torricelli'nin diğer şeylerin yanı sıra Cavalieri'nin bölünme... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

John Wallis

1650 civarında, Torricelli'nin diğer şeylerin yanı sıra Cavalieri'nin bölünmezlerinin geometrisini açıkladığı matematiksel yazılarıyla karşılaştım.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Yaşam, çok zalim bir öğretmendir.önce sınav yapar, sonra dersi verir.

Türk töresinin bir şartı da yüksek vazife duygusudur. Vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmaktır. Diğer bir şart, toplum uğrunda her çeşit fedakârliği yapmaktır. Millete hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattır. Vazgeçmektir. Kişiler kendilerini millet için feda ederler. Türk milleti'nin büyüklüğü böyle yükselecektir. Onu sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz. Türk töresinin en önemli bir gereği de sır saklamaktır. Sır saklamak.

Motivasyon uzun süre devam etmiyor diyorlar. Evet doğru, duş almak da öyle; o yüzden her gün alıyoruz.

Biraz bilmek tehlikelidir ya derinliklerden iç, ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma; çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler.

Zaman sessiz bir testeredir.

Gitmesini bileceksin kimi zaman, arkana bile bakmadan! Ve kimi zaman söyleyeceksin sevdiğini, çok geç kalmadan.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste